Racoon brengt ode aan 25-year itch met Bring Me My Horse
- Nieuws
- Racoon brengt ode aan 25-year itch met Bring Me My Horse
Een fles goede rode wijn en een knapperend haardvuurtje zijn de basis waarop Racoons Bring Me My Horse is geschreven. In Jan-Willem Start Op! speelt de band de favoriet van zanger Bart van der Weide live.
Vorig jaar bracht Racoon het eerste Engelstalige album uit sinds Another Day in 2005, It Is What It Is, en dat heeft ze geen windeieren gelegd. Zo scoorden ze met The Ones We Seek én Nickel For Goodbye een NPO Radio 2 TopSong. Van het album is Bring Me My Horse de favoriet van zanger Bart van der Weide. "Dit was nooit bedoeld als single, maar soms vertelt muziek z'n eigen verhaal", schrijft de band op Instagram. Waarom Bart juist zo gek is op dit nummer? "Ik vind het echt een prachtlied, van begin tot eind, alles klopt. En tekstueel is 'ie fantastisch. Dacht dat het nooit een single zou worden, omdat 'ie te lang is. Dat vind ik er misschien ook wel weer leuk aan, ik krijg de ruimte om m'n verhaal te vertellen. In plaats van dat tegenwoordig alles zo kort geknipt en geplakt moet zijn."
De 25-year itch
Het verhaal dat Bart in Bring Me My Horse vertelt is een persoonlijke. "De oorsprong van het lied begon met m'n bijna 30-jarige relatie, dat je heel veel van elkaar houdt en op den duur de 7-year itch krijgt", vertelt Bart. Daarna komt dan een keer de 10-year itch, de 15 year-itch en uiteindelijk de 25-year itch. "Op het moment dat je die voelt, is het heel belangrijk dat je daar een prachtig lied over schrijft", vertelt hij. "En dan heel snel weer naast je neerlegt en dat je doorhebt dat je ook al 25 jaar een ontzettende golden itch hebt." En heel veel om dankbaar voor te zijn concludeert Jan-Willem. "Het is echt m'n muze", bevestigt Bart.
Bekijk het live optreden hieronder:
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Jan-Willem Start Op!
Je hoort Jan-Willem Start Op! iedere werkdag van 06:00 tot 09:00 uur op NPO Radio 2. Volg het programma op Instagram, Twitter of Facebook voor een exclusief kijkje achter de schermen.
Gerelateerd nieuws
Livemuziek
Jack Jarryd live met persoonlijke Wildfire: 'Aangaan van angsten, problemen en trauma's'Livemuziek
Muziekcafé met BENR & Miss Montreal, Hiigo en JudithLivemuziek
MICHA raakt diep met live optreden: "Huilend in de auto"Livemuziek
Muziekcafé met FRIDAY, Tim Akkerman & The Ivy League en Alison's Fall